Батьківський лекторій

УКРАЇНЦЯМИ

Громадянське виховання дошкільників

на народознавчих традиціях

Дошкільний вік – це початок становлення особистості, це період, коли в дитини починає формуватися мораль та образ власного «Я». Те, що закладено в цей час, згодом, як квітка, розквітає і плодоносить. Ми не просто ростимо дітей, ми формуємо майбутнє нашої країни, українського народу. В цей складний для країни час, всі хочуть бачити своїх дітей щасливими і здоровими. Та не менш важливо, якими людьми вони виростуть. Саме тому  квітневе засідання батьківського ліцею в «Теремку» було  присвячено темі громадянського виховання дошкільників на народознавчих традиціях. Зустріч пройшла дуже цікаво і плідно як для батьків, так і для гостей  – завідувачів дошкільних закладів Новомиргородського району. Розповідь про традиції та звичаї українського народу перепліталася із презентацією досвіду роботи по даній проблемі у «Теремку».

В ході зустрічі присутні дізналися, що можна зробити в сім’ї для того, щоб не втратити цілюще джерело народної мудрості, щоб наші діти не змаліли духовно, не стали байдужими до рідної землі, свого коріння, щоб уміли берегти кращі традиції свого народу.

А починати треба ще до народження дитини. Ведучі – вихователі Камченко Р.Г. та Акімова Т.І. розповіли, як готувалася жінка до материнства в минулі часи та що радять сучасні лікарі і психологи.

Мамина колискова позитивно впливає на розвиток дитини.

Мудрість народу в тому, що уже з перших кроків через  ігри- потішки, забавлянки,  примовлянки,

заклички дитина засвоювала ази моральної поведінки.

Народна гра "Батько і діти"

Народні ігри як естафета передаються від старших до менших. Вони змінюються, удосконалюються,

але розважальна, навчальна і виховна їх суть залишається.

Під час ігор у дітей частенько виникали сварки та непорозуміння  і тоді у нагоді ставали  мирилки.

Віто, Віточко, Вітусю,

Пробач мені!

Забудь образу,

Дай руку мені.

Помирімося, помирімося.

Одне одному усміхнімося.

Будемо дружити,

Як у гаю квіти.

Українському народові випало  щастя жити на прекрасній землі, серед багатої  природи, яка годує, одягає і оберігає нас із прадавніх часів. Саме тому в українців так багато символів і оберегів, які шануються і нині.

Ведучі разом із батьками назвали  рослинні символи і обереги українського народу, розповіли легенди про  вербу та калину, а діти  проілюстрували розповіді дорослих  піснею  та

таночком "Калинка"

Один із українських оберегів - вишитий рушничок.

Державна символіка у музичній композиції "Українська весна"

Кульмінація зустрічі – дискусія про душу українського народу. Що робить нас відмінними від

людей інших національностей?!

Висновок .

У нашого народу є національні українські цінності, які повинні існувати вічно, допоки живе наш народ, наша рідна багатостраждальна Україна. І в  наших силах зберегти ядро української культури, відкинути все те, що є чужим для українців, щоб навіки жила світла і чиста українська душа.