Сторінка батьків

Реалізація ключових моментів Базового компонента дошкільної освіти в Україні  немислима без тісної взаємодії з родинами вихованців.

При плануванні роботи з батьками в «Теремку», насамперед, визначаються пріоритетні напрямки діяльності:

сприяти підвищенню психологічної та педагогічної компетентності членів родин вихованців;

залучати до співпраці  у створенні належних умов для життєдіяльності та розвитку дітей;

вивчати становище, статус родин та дітей, взаємодії з ними для здійснення дифереційованого підходу;

запрошувати до активної участі у заходах, що проводяться в дошкільному закладі;

формувати в них відчуття причетності до колективу дошкільного закладу  як однодумців і спільників.

Механізми їх реалізації різні. При прийомі дитини в дитсадок проводиться ознайомлювальна бесіда про дошкільний заклад, укладається угода, в якій (згідно законодавства) визначено права і обов’язки обох сторін. Вихователі під час зустрічі з членами родин дошкільників збирають інформацію про сім’ю для створення соціального портрета.

Переважна більшість  батьків – це молоді люди, які не мають ні педагогічних знань, ні життєвого досвіду. Тому ми ставимо за мету дати ази педагогіки та психології  дошкільного дитинства.

Інформаційні куточки, папки – пересувки, індивідуальні та групові консультації, збори - ось лише невеликий перелік традиційних форм роботи педагогів з батьками у ДНЗ.

За останні роки особливої популярності набули нетрадиційні форми роботи.

Родинні свята в середніх та старших групах проводяться 1-2 рази на рік. В невимушеній обстановці дорослі обмінюються досвідом сімейного виховання (без зайвого пафосу і нудних повчать), граються з дітьми, жартують, пізнають краще своїх дітей, товаришів та членів їх родин. Це дає змогу поріднити, зблизити дітей і дорослих, активізувати інтерес до життя групи.

Заключні збори в старших групах перетворилися на творчі звіти дітей і вихователів, інтелектуально – спортивні змагання між дорослими та дітьми.

Батьки і вчителі мають можливість  ще раз пересвідчитися в досягненнях кожної дитини, порівняти свої дошкільні роки з сучасністю.

Щорічно на базі дошкільного закладу проводяться різні тематичні ранки та свята. В підготовку до свят включаються всі: педагоги з дітьми готують художні номери, оформлення святкової зали, території ДНЗ, а батьки разом із музичними керівниками дбають про костюми, атрибути до свята.

Кращий досвід співпраці вихователів з родинами вихованців висвітлюється на педрадах:

«Нетрадиційні форми роботи з батьками»;

«Створення розвивального середовища в ДНЗ»;

«Спільна робота ДНЗ і сім’ї по морально – правовому вихованню                                                                                         дошкільників».

Робота вихователів Руденко В.І. і Камченко Р.Г. та сім’ї Коровіних по розвитку художніх здібностей дитини вивчена адміністрацією закладу і висвітлена в матеріалах альбому «Творимо прекрасне власними руками».

Знайомство членів родин з наполегливою працею всього колективу ДНЗ не залишає їх байдужими до потреб дитсадка. У кожній групі є осередок батьків – активістів, які є опорою вихователів у будь-якій справі чи починанні.

Наша спільна турбота про дітей, їх всебічний розвиток знайшла підтримку і заохочення в обласному масштабі. «Теремок» став  переможцем обласного конкурсу  « Дитині – дошкільнику – всебічний розвиток , увага дорослих».

Колектив ДНЗ нагороджено Почесною грамотою управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації та цінним подарунком.

Практика показує, що всі батьки усвідомлюють важливість дошкільної освіти для своїх дітей, але далеко не всі молоді батьки правильно розуміють роль сім’ї в становленні особистості.

Тож, враховуючи  завдання  програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та програми розвитку старших дошкільників «Впевнений старт», педагогічний колектив і надалі  оптимізуватиме процес взаємодії  з родинами вихованців, оновлюватиме стратегію і тактику роботи з батьками – розширюватиме спектр життєво важливих проблем, що сприятиме  впровадженню особистісно – орієнтованої моделі освіти, яка ґрунтується на спільності, спів-бутті і спів-творчості дитини і дорослих.

Виступи практичного психолога Шоди І.О. викликають жваві дискусії на батьківських зборах у  «Теремку».

Засідання батьківського ліцею – справжня школа педагогічної  майстерності для молодих батьків.

Родинні зустрічі та свята стали доброю традицією у дошкільному закладі.

Жодне свято не обходиться без активної участі батьків.

Портрет  любої матусі – найдорожчий подарунок від дитини до свята.

Інтелектуальні ігри – змагання  не лише активізують пізнавальну діяльність,

а й зміцнюють зв’язок  між дітьми та їх  близькими.