Сторінка музкерівника

Музичний керівник ДНЗ № 1 "Теремок" -

Бєлова Олена Олексіївна

Моє кредо:

В світ музики через гру.

Питання над яким  я працюю:

Відчуття ритму та розвиток ритмічності у дітей.

Для всіх видів музичної діяльності важливим є розвиток ритмічності у дітей.

Якщо у дитини відсутнє відчуття ритму, то навіть самий дзвінкий голос не допоможе їй заспівати на відповідному рівні та відтворити рухи в таночку. Тому цьому завданню я приділяю важливе місце в своїй роботі, а починаю працювати над цією проблемою з дітьми раннього віку, використовуючи різні методи і прийоми.

Ефективним прийомом під час співу є використання традиційних шумових інструментів  та замінників виготовлених власноруч.

Українські пісні, співанки  виконуємо, використовуючи  предмети українського побуту давнини.

Поступово навчаю дітей грі на дитячих музичних інструментах. Під фортепіанний супровід виконуємо прості мелодії.

Під час виконання  музичних творів у дітей розвивається уміння слухати гру своїх друзів, чистіше інтонувати, визначати темп, динаміку, напрямок руху мелодії.

Кульмінацією роботи є ритмічне, злагоджене виконання  рухів танцю під час розучування.

Виконання   музично – ритмічних рухів під час святкових ранків.

Працюючи в різних напрямах музичного виховання, я здійснюю особистісно – орієнтований підхід до вихованців,

розвиваю творчу особистість дошкільнят. Як результат -наші вихованці зайняли перше місце в районному конкурсі «Міні міс, міні містер Новомиргородщини», почесне друге місце в обласному конкурсі «Колискова пісня».

Моє кредо:

Музика - це розум, втілений в прекрасних звуках.

Питання над яким  я працюю:

Розвиток співочих навичок у дітей.

Спів – найдоступніший вид музично-виконавської діяльності, адже його інструментом є голос дарований природою.

Виховуючи у дітей любов до пісні, необхідно розвивати бережливе ставлення до неї, не дозволяючи співати крикливо, не доспівуючи текст, як під час самостійної музичної діяльності, так і в іграх, на прогулянках.

Розучування і виконання пісні дітьми – складний процес, як для дітей, так і для педагога. Зрозуміти зміст пісні, навчитися чітко вимовляти текст, запам'ятати його, інтонаційно  чисто  співати мелодію, засвоїти ритмічний малюнок,необхідну динаміку виконання, емоційно реагувати на художній образ – цей комплекс дій можуть засвоїти не усі діти одразу. Гарних результатів можна досягти лише завдяки поступовій цілеспрямованій роботі на нескладному репертуарі.

Голосові звя'зки дитини тонші та коротші ніж у дорослого, тому дитячий спів не можна оцінювати за критерієм сили звучання. Важливо в цьому віці обережно розширювати діапазон. Щоб розспівати голос пропоную прості наспіви для розвитку голосу та слуху з використанням шумових інструментів.

Виразність, м'якість, наспівність звучання мелодії – важливі вокальні навички. Вибір пісні краще робити разом з дітьми. Буває, що одну й ту ж пісню діти сприймають по-різному. Це залежить від складу дітей, їх музичної підготовленості, інтересів.

У процесі розучування пісенного репертуару задіяний не лише вокальний голос музичних керівників, а й їхнє розмовне мовлення. Саме інтонаційна розмаїтість мовлення, приємний за тембром вокальний голос – це ті якості, завдяки яким можна вплинути на душу дитини і відчути її відгук.