Сторінка фізінструктора

Дата народження 05.10.1968 року

Освіта:      середня спеціальна Олександрійське педагогічне училище ім.                                                                                                                               В.О. Сухомлинського

Місце роботи: Новомиргородський  дошкільний навчальний заклад №1 “Теремок”

Посада: вихователь

Педагогічний стаж: 25 років

Кваліфікаційна категорія: 9 тарифний розряд

Відомості про підвищення кваліфікації: КЗ   “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”  2012 р.

Відомості про атестацію: у  2012 році підтверджено відповідність займаної посаді та 9 тарифний розряд.

Дошкільний  вік -  це основа основ особистісного розвитку дитини. Саме тому я завжди мріяла працювати в дитячому садку, адже кожна дитини для мене – це особливий світ. І коли я стала вихователем, то обрала для себе  життєве кредо: «Жити, щоб здоровим дітей ростити. Успіхам, діям творчим їхнім радіти». Надаючи особливого значення ролі рухової активності щодо зміцнення здоров»я дошкільників, пріоритетними для мене є:

Фізкультурно - оздоровчі заходи, а саме ранкова гімнастика – обов’язкова складова організації життєдіяльності дітей у ДНЗ. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу, обміну речовин, розвитку різних груп м»язів, правильній постанові розгальмовуванню нервової системи після сну, викликає позитивні емоції. У літній період проводимо її на свіжому повітрі, а взимку у добре провітреному приміщенні.

Для того, щоб забезпечити рухову активність дітей у другій половині дня, проводжу гімнастику пробудження. Із метою підвищення опірності організму до хвороб проводжу загартування дітей, під час якого використовую художнє слово, а діти виконують рухи відповідно до слів тексту: ходять по ребристій дошці, масажних килимках, морській солі.  Проводимо спеціальні загартувальні процедури – повітряні й сонячні ванни, різноманітні водні процедури (наприклад: обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання ніг) сон при відкритих фрамугах тощо.

Заняття з фізичної культури проводжу в ігровому стилі. Перш ніж проводити заняття продумую або підбираю з літератури ту ігрову тему, на основі якої будуватиметься ігрова взаємодія педагога і дітей. Проводжу заняття і цілі серії занять у вигляді однієї великої тематичної гри чи макрогри. Як рекомендує Єфіменко іти за логікою природи. Суть її полягає в тому, що будь — яка рухова діяльність починається з лежачих, горизонтальних або “розвантажувальних положень ” з поступовою вертикалізацією поз і ритмів руху до прямоходіння, повзання, бігу, підскоків, стрибків. На початку заняття пропоную ігрові ситуації, де діти приймають позу “лежачи”: “Сон матросів”, “Пробудження  квітів”. Кожному заняттю і кожній вправі дано назву, взяту з реального життя зрозумілу дошкільнятам. Це окремі назви предметів: “хвилі”, “хащі”, назви професій: “моряки”, “гімнасти” і т інше.

Обладнала спортивний зал нестандартним обладнанням. Спільно з батьками  виготовила для вправ з підлізання “Вовчика”, “Гусеничку”, “Дракона”, для ходьби по обмеженій площині “Крокодила”, для метання в ціль “Ромашку”. Виготовила нестандартні атрибути для  ігор та змагань. Для естафетних змагань «Лижники»  виготовила лижі з пластикових пляшок;  для гри «Хто швидше» ходулі з консервних банок.  До гри на орієнтування в просторі, розвитку окоміру - “Неслухняні ковпачки” кришечки з пляшок з гачками. Для розвитку спритності швидкості, дрібної моторики рук виготовлені з пластикових пляшок «ракети». Для удосконалення умінь дітей за допомогою рухів, жестів, міміки відтворити образи тварин, створила загадкову скриньку, використавши футляри «Кіндер сюрпризів». Таке обладнання для ігор викликає живий інтерес у дітей, активізує їх діяльність .

Усвідомлюючи  значення рухливої гри для фізичного розвитку дітей, передбачаю їх проведення впродовж дня, що сприяє розширенню рухового досвіду дітей, збагаченню новими більш складними рухами, удосконаленню навичок щодо основних рухів, розвитку рухових якостей: спритності, швидкості, витривалості.

Як підсумок дитячої фізичної діяльності організовую активний відпочинок, фізкультурно – масові заходи, до яких залучаю дітей інших груп,  батьків. Це «Дні здоров’я», фізкультурні свята та розваги, «прогулянки – походи», куди входять різноманітні ігри – естафети з бігом, метанням, стрибками, елементами спортивних ігор, а також фізичні вправи спортивного характеру, ігри – змагання. Усю свою роботу спрямовую на те, щоб підвищити рухову активність дітей, яка сприяє поліпшенню розвитку серцево — судинної, кістково — м’язової, кровоносної систем.

Моя діяльність не обмежується організацією фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми. Спільно з вихователем методистом Підгорною Н.В. ми проводимо різноманітні форми методичної роботи з вихователями нашого дошкільного навчального закладу та педагогами ДНЗ району.

Вся методична та педагогічна робота, яка велася в дитячому садку сприяла збереженню і відновленню фізичного, психічного і  духовного здоров’я дітей, забезпечення їх своєчасного та повноцінного, гармонійного фізичного розвитку з перших років життя.