Доктор радить, консультує, інформує

Стаж роботи на посаді - 50років

Професійне кредо:

Ростити дітей здоровими!

Шановні батьки, здоров'я ваших дітей в надійних руках!

1.Медична сестра систематично стежить за дотриманням санітарних вимог в

дошкільному закладі.

2.Слідкує за особистісним фізичним розвитком дітей.

3.Миндрул М.С не лише контролює якість продуктів, які надходять в дошкільний

заклад,

4. дбає про раціональне повноцінне меню,

5. а й систематично перевіряє, як харчуються діти в різних групах дошкільного

закладу.

6. Щоденно стежить за проведенням здоров'язберігаючих та здоров'яформуючих

заходів у "Теремку".

7.Проводить просвітницьку роботу з колективом та членами родин вихованців ДНЗ.

Краснуха- це гостре вірусне захворювання, що проявляється лихоманкою, помірною інтоксикацією , дрібно плямистими висипаннями та ураженням лімфатичних вузлів. Джерелом збудника за краснухи є хвора людина. Вірус краснухи передається повітряно-крапельним шляхом і швидко поширюється там, де діти перебувають у тривалому тісному контакті, зокрема в дошкільних навчальних закладах. Також вірус може передаватися через предмети побуту, наприклад, іграшки та посуд.

Рівень захворюваності на краснуху зростає в зимовий період та ранньою весною, оскільки в цей час вірус завдяки низькій температурі триваліше зберігається в навколишньому середовищі, а люди більше часу проводять у закритих приміщеннях.

Після перенесеного захворювання в дитини формується імунітет, що зберігається протягом усього життя.

Іноді спостерігається збільшення лімфатичних вузлів, що помітне візуально. Двобічне збільшення потиличних лімфатичних вузлів – це найбільш типова ознака краснухи. Висип з’являється спочатку на обличчі, волосистій частині голови, а потім поширюється тілом. Також за краснухи може виникнути кашель, нежить, сльозотеча, дертя та відчуття сухості в горлі. Ці ознаки зазвичай виражені слабо і тривають два-три дні.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для батьків у разі виникнення у дитини проявів краснухи

У разі виявлення у дитини будь-яких ознак захворювання на краснуху зверніться за невідкладною консультацією до лікаря. До його приходу та протягом одужання скористайтеся наведеними нижче рекомендаціями.

• За можливості ізолюйте дитину в окремій кімнаті.
  • Забезпечте дитині постільний режим та спокій.
  • Виділіть хворій дитині окремий посуд, рушник, предмети особистої гігієни.
  • Часто провітрюйте приміщення та робіть щоденне вологе прибирання із дезінфікуючими засобами.
  • Давайте дитині пити лише тепле, часто та малими порціями.
  • Забезпечте дитині повноцінне, багате вітамінами харчування.
  • Давайте дитині полоскати горло відваром ромашки.
  • У разі підвищення температури тіла вище 38,0 С дайте дитині жарознижувальний препарат відповідно до віку дитини.
  • Якщо висипання значно виражені, можна дати дитині антигістамінний препарат за призначенням лікаря.
  • У разі різкого погіршення стану дитини, виникнення порушень свідомості, дихання та серцевої діяльності, необхідно негайно викликати швидку.

Лікують краснуху переважно вдома. Лише за тяжкого перебігу, виникнення ускладнень та неможливості ізолювати хвору дитину її можуть госпіталізувати.

Якщо дитина захворіла на краснуху, слід забезпечити їй постільний режим протягом гострого періоду хвороби. Також виключити з раціону дитини гострі страви та продукти, які подразнюють слизову оболонку органів травлення. Їжа має бути багатою вітамінами, тобто ліпше вживати фрукти, овочі, соки. Також дитина має багато пити.

На сьогодні немає специфічних методів лікування краснухи. Застосовують симптоматичні засоби: жарознижувальні, атигістамінні препарати тощо.

Найефективнішим профілактичним заходом проти краснухи є вакцинація. Згідно з Календарем профілактичних щеплень.